Bądźmy gotowi na nową normalność - Droga powrotna do biur

Pandemia nie tylko zmieniła wzorce interakcji, ale także standardy sanitarne i higieniczne, wprowadziła pojęcie dystansu społecznego do codzienności i przyczyniła się do rozwoju komunikacji cyfrowej, a przede wszystkim wymusiła na nas zmiany w systemie pracy. Wraz z rozluźnieniem się obostrzeń rządowych, instytucje i firmy przygotowują się do nowej normalności.

Projektując kompleks UNITY CENTRE podjęliśmy środki ostrożności, które mają za zadanie powstrzymywać rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19. Oto jak ulepszamy architekturę naszych budynków, tak, aby służyła kwestiom bezpieczeństwa:

Zachowanie dystansu społecznego

Dla bezpieczeństwa wszystkich naszych najemców przygotowaliśmy oznaczenia, które pomogą zachować bezpieczną 2-metrową odległość od siebie podczas poruszania się po kompleksie.

Zakaz zbierania się w większych grupach

Części wspólne zostały zaprojektowane tak, aby zapobiegać gromadzeniu się w większych grupach. Odpowiednie rozmieszczenie mebli i oznakowania pozwala rozproszyć grupy osób przebywających w holach budynków lub na placu UNITY Square.

Instrukcje i grafiki

Aby wesprzeć właściwą higienę rąk w naszym kompleksie znajdują się wskazówki jak prawidłowo myć ręce przez min. 30 sekund. Są one umieszczone we wszystkich toaletach. Humorystyczne plakaty z pewnością umilą ten czas.

Korzystanie z wind przez max. 3 osoby

Przy zachowaniu bezpiecznej odległości wprowadzono ograniczenia dotyczące liczby osób korzystających z wind. Obecnie do każdej z nich mogą wejść maksymalnie 3 osoby. Pozwala to na zachowanie dystansu i zwiększa poczucie bezpieczeństwa nawet w zamkniętym i niezbyt dużym pomieszczeniu.

Regularna dezynfekcja

Wszystkie najczęściej uczęszczane miejsca są na bieżąco dezynfekowane przez serwis sprzątający. Regularnej dezynfekcji poddawane są przede wszystkim klamki, uchwyty, poręcze, przyciski oraz powierzchnie płaskie. Wszystkie używane produkty są certyfikowane - niszczą wirusy, ale są bezpieczne dla ludzi. We wszystkich miejscach o dużym natężeniu ruchu używamy również jednorazowych ściereczek do dezynfekcji.

Środki do dezynfekcji rąk

Dostępne w częściach wspólnych dla wszystkich użytkowników. Higiena rąk, to obok zakrycia twarzy, najważniejszy element walki z wirusami. W częściach wspólnych dostępne są podajniki z płynem do dezynfekcji, dzięki którym każdy użytkownik kompleksu może skutecznie zdezynfekować ręce i czuć się bezpiecznie podczas wizyty w UNITY CENTRE.

Obowiązek zakrywania twarzy w częściach wspólnych

W celu maksymalnego dbania o zdrowie naszych najemców, obowiązkowe jest noszenie masek w częściach wspólnych kompleksu tj. holach głównych, windach, czy garażach. Prawidłowe noszenie maski zmniejsza szansę zarażenia się nie tylko COVID-19, ale także innymi wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. Maski będą też dostępne w recepcji każdego z budynków.

Kurierzy i dostawcy

W trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych najemców postanowiliśmy uporządkować kwestie związane z dostawami listów, paczek i żywności w naszym kompleksie. Wszyscy kurierzy i dostawcy wpuszczani są tylko do recepcji danego budynku i tam proszeni są o pozostawienie paczki lub oczekiwanie na odbiór osobisty. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć przenoszenia wirusów do biurowca, które mogą znajdować się również na ubraniach lub przedmiotach.

Plan działań na rzecz Twojego bezpiecznego biura

Jesteśmy po to, aby pomóc Ci wejść w nową normalność w miejscu pracy. Wspieramy firmy w przygotowaniu bezpiecznego powrotu do biur, projektując spersonalizowane rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Skontaktuj się z nami

Wynajem przestrzeni

Kontakt w sprawach ogólnych

GD&K Consulting

biuro@gdkc.pl+48 668 219 699

Biura i przestrzenie usługowe

Agnieszka Majka – Pietruszka

a.majkapietruszka@jll.com+48 735 198 028

Joanna Tomala

joanna.tomala@jll.com+48 508 122 312
Formularz kontaktowySkontaktuj się