PLEN

Agencja
komercjalizująca

Włodzimierz Jędruszak
ul. Krowoderska 52/4,
31-158 Krakow, Poland
+48 608 323 778

Lokalizacja

Kraków europejska stolica outsourcingu

Kraków, jako niekwestionowany europejski lider w dziedzinie usług okołobiznesowych, zajmuje 9. miejsce na świecie według Tholons Top 100 Outsourcing Destinations Report. Wyprzedzają go dziś jedynie miasta w Azji. Ta blisko milionowa metropolia stanowi ekonomiczno-administracyjne centrum południowej Polski, będąc zarazem wiodącą w Europie lokalizacją dla firm zajmujących się nowoczesnymi usługami dla biznesu. Najnowsze dane wskazują, że w samych tylko centrach usług z kapitałem zagranicznym pracuje pod Wawelem około 46 tysięcy osób. Jest to najwyższy wskaźnik, nie tylko w Polsce, ale również na całym Starym Kontynencie. Stolica Małopolski dla wielu międzynarodowych korporacji stała się już dawno jednym z najważniejszych adresów na mapie świata.


Międzykulturowy charakter miasta, otwartość na innowacje i nieograniczone możliwości rozwoju ułatwiają także pozyskanie najlepiej wykwalifikowanych, kreatywnych i przedsiębiorczych pracowników nie tylko z Polski, ale z całego świata tworząc im optymalny klimat do pracy i życia.

Metropolia Krakowska w liczbach

1 500 000

mieszkańców

1 100 000

pracowników

30

uczelni wyższych

180 000

studentów

75 000

absolwentów rocznie

2,7%

stopa bezrobocia w Krakowie

8 500 000

pasażerów linii lotniczych

90

kierunków połączeń lotniczych

14 000 000

turystów rocznie

327 km2

powierzchnia miasta

200 km

ścieżek rowerowych

10 %

powierzchni miasta zajmują tereny zielone

Poznaj okolice

Stare Miasto

Bez wątpienia ulubione miejsce turystów i mieszkańców Krakowa. Otoczone Plantami, stanowi dziedzictwo minionych lat i wspaniały kolaż architektury niemal każdej epoki i stylu. Rynek Główny to jeden z największych placów miejskich w Europie, wypełniony kawiarniami, pubami i restauracjami, jest idealnym miejscem towarzyskich spotkań i wypoczynku.


Tutaj też zlokalizowanych jest najwięcej krakowskich zabytków, m.in. Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan, Brama Floriańska, liczne muzea, galerie i teatry. Nad Starym Miastem góruje Wzgórze Wawelskie sąsiadujące ze szczególnie lubianą przez Krakowian dawną dzielnicą żydowską — Kazimierz.

Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Ekonomiczny to największa tego typu uczelnia w Polsce i druga najstarsza o tym profilu w kraju. Kształci około 23 000 studentów na kilkudziesięciu kierunkach stacjonarnych i zaocznych.


Kompleks zlokalizowany jest tuż obok Unity Centre i składa się z wielu budynków — zarówno zabytkowych (np.: Gmach Główny, czyli budynek byłej Fundacji Księcia Aleksandra Lubomirskiego) jak i współczesnych. Uzupełniony jest zróżnicowaną infrastrukturą o przeznaczeniu dydaktycznym i rekreacyjnym. To prawdziwa kuźnia talentów w dziedzinie biznesu, ekonomii, bankowości i finansów.

Ogród Botaniczny

Najstarszy ogród botaniczny w Polsce, położony w ścisłym centrum miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji. Niemal 10 hektarów przyjaznej zieleni to idealne miejsce odpoczynku, zarówno w porze lunchu, jak i po godzinach pracy.


Na terenie ogrodu znajduje się największa kolekcja storczyków w kraju, kilka szklarni, palmiarnia, stawy z kolekcją roślin wodnych, ogród biblijny, leczniczy, alpinarium, a także przeszło 1 000 gatunków drzew i krzewów ozdobnych.

Rondo Mogilskie

Jedno z najważniejszych skrzyżowań komunikacyjnych w Krakowie. Kluczowe miejsce przesiadkowe — bezpośrednio połączone tunelem szybkiego tramwaju z Dworcem Głównym i autobusowym oraz Politechniką Krakowską. Górny poziom ronda służy pojazdom kołowym, dolny — pieszym, rowerzystom i tramwajom.


W samym sercu ronda znajdują się ruiny Fortu Lubicz, alejki spacerowe i strefy wypoczynku. W sezonie letnim parkują tu foodtruck'i, budki z lemoniadą, prasą i krakowskimi obwarzankami.