Wieża Niezgody zmieni się w Wieżę Jedności

30.03.2016

Zgodnie z zapowiedziami i obietnicami jutro rozpoczną się pierwsze prace na działce, na której przez 40 lat stał i straszył Szkieletor – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Krakowa.

Na terenie, na którym powstanie Unity Centre – największe biznesowe centrum Małopolski, rozpoczną się pierwsze prace budowlane, rozbiórkowe i porządkowe. Za ich realizację odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego „TRANS-ZIEM”.

„Prace potrwają do końca sierpnia 2016 roku. Swoim zakresem obejmą przede wszystkim przygotowanie placu budowy, rozbiórkę niektórych elementów otaczających wieżę oraz formowanie platform roboczych do wykonania ścian szczelinowych dla nowych obiektów. Dzięki temu Generalny Wykonawca od razu po rozstrzygnięciu przetargu będzie mógł rozpocząć właściwe prace budowlane. Procedura jego wyboru jest w trakcie. To skomplikowany i czasochłonny proces, który prowadzimy z najwyższą starannością. Jak tylko zapadną ostateczne decyzje poinformujemy o tym publicznie – mówi Marcin Mróz, Head of Project Management Department w firmie AIM ENGINEERING sp. z o.o., która odpowiedzialna jest za cały proces zarządzania projektem.